výměna olejů

Děkujeme všem stálým i náhodným zákazníkům za přízeň firmě Automonti s.r.o a sdělujeme, že firma se svými zaměstnanci přešla na firmu AUTO JS s.r.o.. Staráme se o Vás dále se stávajícími mechaniky na nové adrese dle nabídky Webu.

autoservis - výměna olejů

Výměna oleje by měla být provedena vždy po několika tisících kilometrech, aby vaše auto bylo v co nejlepším provozním stavu, což prodlužuje životnost motoru. Servisní záznamy, které ukazují na pravidelné výměny olejů, může zvýšit hodnotu vašeho vozidla v případě prodeje.

 
olej1

Mazací schopnost motorového oleje.

Trochu rad, pro ty, kteří se opomíjejí starat o svoje vozidlo. Zanedbávají výměny olejů a používají nesprávné typy olejů.

PDF dokument

Kdy a proč vyměnit motorový olej?

Podíváme se na problematiku výměn olejů v motorech automobilů. Zaměříme se hlavně na to, kdy olej vyměnit – jestli dříve, než máme na tachometru předepsanou vzdálenost od poslední výměny oleje, nebo zda můžeme jet až na doraz.

PDF dokument

Voda a glykol v oleji.

Voda a olej jsou dvě navzájem neslučitelné látky. Voda se v oleji rozpouští jen ve velmi malém, zanedbatelném množství.

PDF dokument

Náhodné rozsvěcování kontrolky mazání.

Nedostatečné mazání a náhodné problikávání kontrolky mazání. Tento zdánlivě nevinný jev může při zanedbání skončit až zadřením motoru, proražením bloku motoru či nějak podobně

PDF dokument